ŠEIMA. Kaip skleisti meilę, kad ji pasiektų kitą?

Daugelis išgyvenome momentų, kai jautėmės tiesiog nemylimi, nemylimi net tada, kai jautėmės verti tos meilės, o dar daugiau mūsų dar nėra patyrę besąlyginės meilės. Daugelį metų klausiau savęs ir aiškinausi, bandžiau pasigrįsti, kodėl kitų rodoma nuoširdi meilė ne visada pasiekia? Kodėl tam tikrais momentais suabejojame savo sutuoktinio meilės mums tikrumu ar savo tėvų meile mums, kodėl tiek daug žmonių jaučiasi nemylimi?

Mylime taip, kaip suprantame, taip, kaip išmokome. Tai vienas svarbiausių mano gyvenimo atradimų, pagrįstas mano atliktais tyrimais, darbine ir asmenine patirtimi. Labai svarbu suprasti, kad mylėti turime mokytis. Turime išmokti nuoširdžiai pamilti save, pamilti artimuosius.

Jūsų sutuoktinis(ė) mokėsi mylėti iš pavyzdžių kuriuos matė. Jūsų meilė sau, sutuoktiniui, savo vaikams irgi dažniausiai yra atspindys meilės, kurios Jus išmokė (tėvai, artimoji aplinka).

Pamilti, vadinasi, priimti save ir kitą, tokį, koks esate ir yra kitas, nebandant pakeisti. Tai jau seniai žinoma ir labai daug kur kartota tiesa. Bet kaip mylėti, kad kiti pasijaustų mylimi ir kaip sulaukti meilės atsako atgal mokomės analizuodami įpročius ir pavyzdžius, kuriuos matėme patys. Kaip išmokti mylėti save, priimti ir besąlygiškai mylėti kitus bei tai įgyvendinti praktiškai santuokoje ar su vaikais – dalinuosi savo seminaruose. Didžiausią efektą gauname pabandę realiai taikyti išgirstas žinias ir taikant metodus praktiškai.

Perskaitytos žinios čia nelabai kuo gelbėtų… Tad meilės sau ir kitiems temas narplioju su Jumis seminarų metu.